Fórum gildy HORDA
 
PříjemPříjem  CalendarCalendar  FAQFAQ  HledatHledat  Seznam uživatelůSeznam uživatelů  Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

Share | 
 

 Desatero vesnického zemana - normální server

Goto down 
AutorZpráva
ICE
Admin
avatar

Poèet pøíspìvkù : 158
Join date : 28. 10. 11
Age : 41
Location : Kolín

PříspěvekPředmět: Desatero vesnického zemana - normální server   Sun Mar 15, 2015 4:53 pm

DESATERO VESNICKÉHO ZEMANA

1. OPTIMÁLNÍ MÍSTO PRO STAVBU VESNICE
Ideálním místem pro stavbu vesnice jsou mapy, kde jsou umístěny surovinové doly. Nejlépe bránitelné a tedy nejbezpečnější je pak zřejmě mapa železného dolu. Pokud preferuješ vesnice s přáteli na jedné mapě, pak je ideální místo pro tři vesnice třech hráčů na mapě po surovinovém skladišti. Nikdy nestav vesnici tam, kde jsou skřeti. Také se snaž stavět někde v dosahu Tvého hradu, abys v případě napadení Tvé vesnice mohl vypravit ochranku.
2. OPTIMÁLNÍ ČAS PRO STAVBU VESNIC
První vesnici postav co nejdříve, hned jak na ní našetříš suroviny. Čím dříve vesnici budeš mít, tím dříve budeš mít lépe nastartovanou ekonomiku díky velkým přísunům surovin. Dobře vystavěná vesnice Ti je schopna dodávat za jednu minutu 15 surovin od každé. Druhou vesnici postav hned, jak dosáhneš hradu 8 a třetí hned o level výše, tedy hrad level 9.
3. OPEVNĚNÍ
Vzhledem k tomu, že vesnice slouží výhradně pro zásobování hradu surovinami, je jednoznačná priorita vesnici pořádně zabezpečit! Jakákoliv zničená vesnice je pro jejího majitele nejen pád o několik příček dolů v žebříčku, ale také ochromení úrovně ekonomiky. I tady platí, že na mapě může být pouze 40 hradeb celkem, proto se snažte z jedné nebo více stran bránit nedostupným terénem, o to více hradeb můžete dát na volné prostranství. Pozor, hradby se na mapě sčítají. Jdete-li dělat vesnici někde, kde už jiná je, pak můžete postavit jen tolik hradeb, kolik do 40 aktuálně chybí. Opevnění nezapomeň stavět hned, jak položíš základy vesnice. Je totiž možné, že po postavení některých budov by nebylo možné palisády vystavět.
4. DOVOZ SUROVIN Z DOLU
Mnoho hráčů dělá tu chybu, že do vesnice vozí suroviny z dolu. Nevozte. Raději místo dílny a případných cest k vesnici postavte surovinovou stavbu. Na levelu 3 dává 3 suroviny za minutu, stejně jako produkuje důl a to je ještě musíte vozit.
5. SUROVINOVÁ REZERVA A STUDNOVÁNÍ
Chceš-li postavit vesnici i přesto, že hrozí reálné nebezpečí války proti jinému klanu, pak se drž následujících rad. Nestav vesnici, nemáš-li dostatek surovin alespoň na upgrade vesnice na třetí level. Hned, jak postavíš vesnici, stav všude okolo studny, jak postavíš další level vesnice, zase zastudnuj uvolněný pozemek. Teprve, když je vesnice 6 level, pomalu ubourávej studny a stav surovinové budovy a to ve směru od terénem zabezpečeného místa. Necháš-li vesnici nechráněnou v době války, brzo o ni přijdeš.
6. ARMÁDNÍ BUDOVY
Ve vesnici nemá význam stavět armádu. Vesnice nemá portál, tím pádem jednotky nemohou vycestovat a kasárna a střelnice tak zabírají jen místo. Navíc ta hrstka vojáků by stejně nedokázala odolat přesile nepřátel.
7. DOMY A STUDNY
Domy se vyplatí ve vesnici stavět určitě, jelikož v každé variantě výstavby vždy zbudou hluchá místa pro stavbu o jednom poli. Máš-li v hradu dostatek vody, stav ve vesnici domy, chybí-li Ti voda a nemáš fotnány, stav ve vesnici na místě pro jedno políčko studnu a vylepši ji.
8. MODELOVÁ VESNICE U ŽELEZNÉHO DOLU
Béžovou barvou je vyznačeno 40 hradeb. Žlutou barvou jsou kamenolomy, oranžovou barvou jsou vyznačeny budovy o velikosti polí 2*2, můžeš si vybrat truhlárnu nebo kovárnu, podle aktuální potřeby těchto surovin. Červenou barvou jsou budovy o velikosti 1*1, tedy domy nebo studny.
9. MODELOVÁ VESNICE U KAMENNÉHO DOLU
Béžovou barvou je vyznačeno 40 hradeb. Žlutou barvou jsou kamenolomy, oranžovou barvou jsou vyznačeny budovy o velikosti polí 2*2, můžeš si vybrat truhlárnu nebo kovárnu, podle aktuální potřeby těchto surovin. Červenou barvou jsou budovy o velikosti 1*1, tedy domy nebo studny.10. MODELOVÁ VESNICE U PILY
Béžovou barvou je vyznačeno 40 hradeb. Žlutou barvou jsou kamenolomy, oranžovou barvou jsou vyznačeny budovy o velikosti polí 2*2, můžeš si vybrat truhlárnu nebo kovárnu, podle aktuální potřeby těchto surovin. Červenou barvou jsou budovy o velikosti 1*1, tedy domy nebo studny.(autor CzechHero - klan Myrtana, server 4)
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://horda.forumczech.com
 
Desatero vesnického zemana - normální server
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
HORDA :: Veřejné :: Nápověda ke hře-
Přejdi na: