HORDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Fórum gildy HORDA
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Recenze : zrychlený server - prvních 24hodin v kostce

Goto down 
AutorZpráva
ICE
Admin
ICE


Poèet pøíspìvkù : 160
Join date : 28. 10. 11
Age : 46
Location : Kolín

Recenze : zrychlený server - prvních 24hodin v kostce Empty
PříspěvekPředmět: Recenze : zrychlený server - prvních 24hodin v kostce   Recenze : zrychlený server - prvních 24hodin v kostce I_icon_minitimeSat Dec 06, 2014 1:45 pm

Návod pro začínající hráče
(takto začínám na zrychleném serveru já, je určitě spousta jiných možná i lepších způsobů, ale pro úplného začátečníka by to mělo být aspoň pro představu dostačující)

1)Zrychlený server  

a)  První kroky, aneb rychle na 4.level hradu (je to otázka cca hodiny reálného času)

Ihned po startu hry zaútočit hrdinou na skřetího velitele, zbrojnošem Otakarem na skřeta co stojí nad zraněným zbrojnošem Bedřichem, to je z důvodu toho, aby zraněný zbrojnoš nezemřel. Hned jak padne skřetí velitel, tak zabiju hrdinou i druhého zraněného skřeta, následně pak Bedřichem (nebo hrdinou) pomoct Otíkovi dorazit posledního ze 3 skřetů.

Nyní můžete přijmout úkol od rádce na výstavbu 2 domků, postavit je, sebrat odměnu 500 zlata. Bourám 2 políčka cesty nalevo od hradu.  Následně si zadám další úkol - postavit studnu a po postavení schrábnu odměnu 100 dřeva. Domky i studnu je podle mě ideální postavit z jedné strany napravo či vlevo vedle hradu (já stavím vlevo), přičemž další úkol od rádce je upgrade hradu na 2.level, teprve poté upgradujte hrad a vyberte si odměnu, která činí cca 400zlata a 100 kamení. Poté přijmu úkol od rádce na likvidaci všech skřetů, kde je slušná odměna 1200 zlata a 100 dřeva. Pobiju postupně všechny skřety a čekám na dokončení upgradu hradu, netrvá to dlouho vzhledem k tomu, že je server zrychlený cca 30minut.
Doporučuju zatím nestavět žádné budovy (mám jen 2 domky a studnu).Ideální počkat a zatím se rozmyslet, jak využiju stavební hradní prostor 9x11 až se dostanu na 4.level hradu. Zda budu stavět cestu skrz hrad, abych mohl procházet zprava doleva (průchod ideálně rovně těsně nad hradem) a nebo cestu napříč hradem dělat nebudu (mezitím ale musím hera, případně i zbrojnoše přesunout k portálu, než to zastavím a zastavět celý stavební prostor, případně nechat jedno pole zprava či z leva, přístup k hradu), je toho na zvážení hodně, ale než se hrad upgraduje na 4.level, tak je čas o tom přemýšlet,
Mezitím jen kontroluju jak moje jednotky zabíjí skřety (je to otázka cca 15-30minut, než padnou) …
Upgrade hradu na 4.level je otázka hodiny (než se postaví 2 level hradu cca 30minut, klik upgrade následně čekám dalších cca 30minut než se postaví 3level hradu, klik na 4.level a už nemusím čekat na dostavění), než to bude je lepší být trpělivý a počkat (špatnou a zbrklou výstavbou se toho dá hodně zpočátku zkazit a zbytečně se zbrzdit z pohledu surovinové ekonomiky).

Uplynulo cca 30minut - skřeti jsou mrtví, hrad je na 2.levelu hradu, zadám jeho upgrade na 3.level, odkliknu splnění úkolu se skřety a seberu odměnu. Přijmu ihned další úkol – seber dřevo s odměnou 500 zlata. Jdu ho splnit s libovolnou jednotkou, dřeva se válí kolem dost. Další úkoly od rádce jsou: vydráždění skřetů ze skřetiště (klikám na skřetiště tak dlouho, dokud nevyleze skřet, odměna doplnění energie všem jednotkám u hradu na max.).

Recenze : zrychlený server - prvních 24hodin v kostce ?di=114181566738_____Recenze : zrychlený server - prvních 24hodin v kostce ?di=8141815697716

Následuje úkol postav statek s kterým počkám až budu mít 4.level hradu, stále přemýšlím, jak budu stavět až ten 4.level hradu budu mít. Rozhodl jsem se využít tržiště a stavím 2 těsně pod hrad vlevo, další zatím nic, odnesu dřevo do hradu, co se váli na pravé straně hradu kousek od zbrojnošů, následně zbourám 4 pole cesty napravo od hradu.
Uplynulo cca 60minut – staví se mi 4.level hradu. Primární úkol postavit 4.level hradu splněn   Smile .
Nyní je předemnou úkol č. 2 – nakopnout správným směrem ekonomiku.

b)  Surovinová ekonomika
Mám nyní cca 4500 zlata, 5000 jídla, cca 8500 dřeva, 10000 kamení a železa, postaveny 2 domky + studnu a pod hradem 2x tržíště, od rádce nakliknutý a přjatý úkol na postavení statku.  
Stavím statek – nahoru nad hrad úplně vpravo, co nejvíc to jde. Nyní využiju tržiště mám dvě. Prodám 1500 železa za 6000 zlata. Stavím druhou studnu (nalevo vedle hradu) a těsně pod hrad napravo od tržišť 6 domků (kde mám v plánu do budoucna postavit skladiště, které má rozlohu 3x2 pole), abych dorovnal řadu pod hradem (na výšku 2 pole) stavím třetí tržiště … z druhého tržiště prodávám dalších 1500 železa za 6000 zlata. Za které stavím 2 studny a 4 domky. Studny stavím nalevo vedle hradu (mám tam nyní 4 studny a 2 domky), zastavěl jsem stavební prostor 3x2 (později domky a studny zbourám a vystavím místo toho třeba  radnici, která velikostně do toho stavebního prostoru zapadne). 4 domky stavím těsně nad hrad zleva. Všimněte si, že pod hradem mám volný stavební prostor 9x2 pole, těsně nad hradem plánuji zastavět cca 9x2 pole jenom domky + potřebné studny, v úplně horní části 9x2 pole mám zatím jen statek …
Dostavěl se statek, odklepnu splnění úkolu, další quest od rádce je nabídka koupě lektvaru +1800 energie (který zamítám, či možnost koupě artefaktu za 1kredit - který rovněž zamítám) zadám hned další úkol - výstavba dvou zeleninových zahrádek (odměna 2000 zlata a 1000 jídla). Prodám dalších 1500 železa za 6000 zlata z dostavěného tržiště č.3. Úplně nad hrad k lesu (mimo výseč pro stavbu budov) postavím 2 zeleninové zahrádky, až se dostaví, tak odklepnu splnění úkolu u rádce. Mezitím nad hrad do řady k již postaveným domkům stavím další studnu a 4 domky. Po dostavění zeleninových zahrádek za peníze z odměny postavím další domky nad hrad. Přijmu další úkol od rádce na zasazení 2 zeleninových zahrádek, to ale počká (odměna je zase doplnění energie všech jednotek u hradu na max.) … Hrdina a zbrojnoši se nyní zaměří na vybití prasátek (jedno musí zůstat) a sběr surovin co se válí po mapě a u pily, následně se je pokusím vylevelit na trpaslících či nově narozených skřetech u skřetího doupěte …
Uplynulo cca 90-120 minut od začátku mojí hry a můj hrad vypadá takto:

Recenze : zrychlený server - prvních 24hodin v kostce ?di=114180486242

Dostavěný hrad na 4.levelu, 3x tržiště, 5x studna, 19x domek (1.level), statek + 2 zeleninové zahrádky. Stav surovin:  zlato pod 1000, dřevo 5750, kamení 10150, železo 5500. Zeleninové zahrádky nejsou zasazené a u rádce jsem skončil u úkolu zasadit zeleninové zahrádky. Moje nynější produkce: zlato +20, ostatní +0 (to se ale brzy změní).

Budu čekat na zlato a plnit úkoly od rádce, které se většinou vždy vyplatí - pokud tedy nestojí kredit, který se mi nechce za to dávat, (pokud mám jednotky v bezpečné vzdálenosti od neutrálních jednotek skřetů a trpů) tak si můžu dát od hry na pár hodin pauzu, za hodinu budu mít 60x20 zlata, takže si můžu dát 4-10 hodin od hry pauzu a následně pak postavit truhlárnu (ideálně pod hrad úplně vlevo – pod první tržiště), kamenictví těsně zprava vedle hradu, kovárnu (hned vedle truhlárny pod hrad pod tržiště č.2), jak mám mezi tržišti pod hradem místo pro skladiště (nyní zastavěno 6ti domky, tak tam můžu přistavět studnu a 5 domků, pak moje produkce bude +25zl/+1d/+1k/+1ž … další postup bude takový že budu stavět další truhlárny (dorovnám řadu a pod tržiště č.3 postavím druhou truhlárnu, tím budu mít pod hradem komplet zastavěn stavební prostor. Nyní budu stavět už nad hradem …nad hradem úplně nahoře postavím až bude zlato další 3 truhlárny, následně vedle hradu další 2 kamenictví. Přistavím u lesa další zeleninové zahrádky a ty zasadím (ideálně jich mít 8 mimo výseč pro stavbu budov kolem hradu), můžu ještě přistavět 2 domky a studnu vlevo vedle hradu, kde jsou volná 3 políčka, rovněž 2 domky a studnu těsně pod statkem, případně pokud si troufám tak místo tří domků postavím jen 1 a postavím arénu (kde se můžu naučit ovládat jednotky v boji) … Nyní mám přístup k hradu jen zprava, můžu tam přistavět zeleninové zahrádky, přes ty můžou jednotky chodit a nosit od pily dřevo … až přijde čas (ideálně na 5.levelu hradu), ale může to být i dřív, či než zastavím budovami průchod skrz hrad, tak přesunu hrdinu (případně i zbrojnoše k portálu). Pokud je mám ale nyní vpravo, tak se nic neděje, nad hradem mám 2 řady (9x2) domky a studny (či zeleninové zahrádky), které přijdou na 5.levelu hradu zbourat a hrdina  + případně i zbrojnoši v poklidu proběhnou na levou stranu hradu, pokud budu chtít nechat cestu napříč hradem, rovněž pak budu moct … Nyní můžu zbourat 1 tržiště a postavit místo něj kovárnu.  

Recenze : zrychlený server - prvních 24hodin v kostce ?di=4141815817916

Teď to mám postavené dobře a vyčkám, až budu mít dost surovin na upgrade hradu na 5.level, kdy mě bude čekat bourání domků, dalšího tržiště a výstavba vily.

Uplynulo cca 24hodin od počátku vaší hry, máte již 5.level hradu, plně zastavěnou stavební plochu kolem hradu - přistavíte další budovy hlavně kamenictví, upgradujete truhlárny na 2.level, přistavíte domky, budete uvažovat o první dílně. Přístup k hradu je jen zprava a jste v takovém stádiu, že ekonomika super a můžete si víc všímat svých jednotek (aby byli vylevelené na max. 9.level) a budete přemýšlet kam to budete chtít tento věk dotáhnout, zda po výstavbě dílny uděláte stavitele či půjdete do vozíku, který bude vozit suroviny z neutrálních map od dolů, kam pošlete hrdinu na neutrální mapy a za jakým účelem, našlápnuto máte dle mého názoru dobře a pokud jste se dohrabali až sem, tak vás hra zaujala a možná i baví a budete v ní i nadále pokračovat, bodejť jsme teprve nazačátku …  

PS: ještě poznamenám jednu věc, kterou je třeba si uvědomit, stavět na zrychleném serveru skladiště kvůli upgradu hradu není třeba dřív než na 7.levelu hradu (na klasickém serveru ne dříve než na 5.levelu hradu) ... proto stavět ho, mi přijde jako plýtvání surovin a místa pro jiné stavby. Stavět kasárna, pokud je mír (a nejste v klanu, který je "ve válce), je rovněž akorát na škodu ...

PS2: KREDIT/zvýšená produkce (na 7dní přidá ke všem surovinám +1), také zadává rádce s malou odměnou, podle mě se na zrychleném serveru ji nevyplatí dávat, vzhledem k možnosti rychlého rozjetí ekonomiky díky dobrým startovním podmínkám (na klasickém serveru to má smysl), nicméně pokud nevíte co s kreditem, tak její aktivací nic nezkazíte ... Cool

pokračování příště, či v jiném tématu ....

lol!
Návrat nahoru Goto down
https://horda.forumczech.com
 
Recenze : zrychlený server - prvních 24hodin v kostce
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Desatero hradního architekta - normální server
» Desatero vesnického zemana - normální server

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
HORDA :: Veřejné :: Nápověda ke hře-
Přejdi na: